Jirka “Bříza” Březina

  • lektor
  • pedagog
  • improvizátor

Do Brna jsem se zamiloval brzy poté, co jsem sem před více než 5 lety zamířil na vysokou. Mým domovským ústavem se stala Fakulta sportovních studií, kde momentálně dokončuji obor učitelství a kondiční trenérství. Dva roky jsem ovšem strávil studiem Zkušenostně reflektivního učení pod Akademickým centrem osobnostního rozvoje a od té doby jsou v mém slovníku napevno ukotveny formulace jako: “to mi dává smysl”, “co si z toho odnášíš” a “jak tomu mám rozumět”.

Divadelní improvizaci jsem se začal, pod velkým guru Ivem Klvaněm, věnovat začátkem roku 2012 v týmu Dotiky. Od té doby mám za sebou desítky představení, workshopů, účasti na festivalech a jedno hraní pro děti v léčebně dětské obezity. Za poslední rok jsem se začal více věnovat lektorské práci i v této oblasti.

Nerad dělám věci jen proto, aby se děly. Proto aktivně propojuji světy, kterých jsem součástí. Momentálně např. píšu diplomovou prací o využití improvizačního divadla v tělesné výchově. V rámci kurzů Proraptora se určitě potkáme v projektu ImproŠpíl a na ImproDílnách.

Proraptoří kurzy, kde Jirku potkáte:

ImproŠpíl – Brněnská středoškolská improliga

Kontakt na Jirku:

E-mail: briza@proraptor.cz | Tel.: +420 739 992 201